Nowa Ewangelizacja

w Diecezji Toruńskiej

Nowa Ewangelizacja w Diecezji Toruńskiej

Videokonferencje o Eucharystii

Trwamy mocno w zaufaniu i uczymy się wiary w trakcie pandemii. Wychodząc więc naprzeciw oczekiwaniom - katechezy o Eucharystii będą głoszone w wyznaczonych terminach, ale także będą się systematycznie ukazywały na kanale YouTube.

Katechezy o Eucharystii w Grudziądzu

24 września (czwartek) w parafii pw. Podwyższenia Krzyża świętego rozpoczynamy cykl katechez poświęcony Eucharystii. Kolejne spotkania będą zawsze w trzeci czwartek miesiąca od października 2020 do czerwca 2021.

Plan spotkania:
18.00 - Msza święta
ok. 18.40 - katecheza
Katechezy o Eucharystii w Toruniu

W każdy drugi czwartek miesiąca od września 2020 do czerwca 2021 roku w kaplicy św. o. Pio w Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego o godz. 19 odbywać się będą katechezy poświęcone Eucharystii.

Plan spotkania przedstawia się następująco:
19.00 - katecheza
ok. 19.20 - Msza święta w intencji ewangelizacji Diecezji Toruńskiej
Charis papieża Franciszka
5 października 2019 roku w sobotę u ojców jezuitów w kościele akademickim pw. Ducha Świętego w Toruniu odbędzie się spotkanie pod tytułem "Charis papieża Franciszka w Diecezji Toruńskiej". Zaproszamy szczególnie grupy, wspólnoty i stowarzyszenia oraz tych wszystkich, dla których doświadczenie chrztu w Duchu Świętym było i nadal jest jednym z fundamentalnych wydarzeń w przeżywaniu wiary, nawrócenia, formacji i posługi w Kościele katolickim. Kościół bowiem ma wobec nas szczególne oczekiwania, które formułuje poprzez Piotra - papieża Franciszka.
Spotkanie to rozpoczniemy wspólnie od godz. 13.30, ale już od 13 będzie w kościele akademickim trwała modlitwa. W planie przewidziane są katechezy, adoracja Najświętszego Sakramentu, a także czas ucieszenia się sobą przy poczęstunku.
Głównym wydarzeniem naszego spotkania będzie Msza święta o godz. 18.00, na którą przejdziemy do Bazyliki Katedralnej. Sprawowana będzie ona pod przewodnictwem Księdza Biskupa z okazji jej konsekracji. To z pewnością będzie wielki i wymowny znak jedności i komunii między nami a pasterzami naszego Kościoła.
Posługę muzyczną podejmie zespół „Projekt Przebudzenie”, który tworzą liderzy uwielbienia warszawskich katolickich wspólnot charyzmatycznych.

Diecezjalna Szkoła Animatora DEKAPOL

19 października 2019, 16 listopada 2019, 18 stycznia 2020, 15 lutego 2020, 21 marca 2020, 18 kwietnia 2020, 16 maja 2020. Zapisy do 27 września 2019 roku. Początek godz. 10. Zajęcia odbywają się w budynku WSD w Toruniu przy Pl. Frelichowskiego 1.

To praktyczny program formacji i warsztat umiejętności animatorskich i ewangelizacyjnych połączony z dużą dawką wiedzy niezbędnej do funkcjonowania w roli kompetentnego „współpracownika duszpasterzy” (m.in. prowadzenie małej grupy dzielenia, posługiwanie się różnymi formami ewangelizacyjnymi). Program jest realizowany w ciągu 2 lat w czasie 14 jednodniowych zjazdów, w czasie których będziemy wspierać się w i będziemy uczestniczyć w wykładach z wybranych dyscyplin teologicznych. Dodatkowo przewidujemy kilka kursów i warsztatów.
Ukończenie szkoły animatora zostanie potwierdzone stosownym zaświadczeniem podpisanym przez Księdza Biskupa.
Każdy kandydat do szkoły przedstawia wypełniony formularz oraz opinię swojego duszpasterza.

Koszt formacji: 150 zł na rok (zasadniczo ponosi parafia), ok. 80 zł na rok (ponosi kandydat).
Prezentacja szkoły: zobacz, szczegółowe informacje można uzyskać poprzez adres: ks.andrzej.kowalski@wp.pl.
Załączniki: Prezentacja.pdfFormularz zapisów.pdf
Msza święta w intencji ewangelizacji w naszej diecezji

drugi czwartek miesiąca o godz. 19 (z wyjątkiem lipca i sierpnia)

W każdy drugi czwartek miesiąca o godz. 19 (z wyjątkiem lipca i sierpnia) w Diecezjalnym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia odprawiana jest Eucharystia w intencji naszej diecezji: o Boże błogosławieństwo dla Księży Biskupów, kapłanów i osób życia konsekrowanego, o duchowe przebudzenie osób mieszkających i pracujących na terenie diecezji, za dzieła ewangelizacyjne. Liturgia animowana jest przez wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym z Torunia.
S.O.S. dla Torunia

Tegoroczna edycja odbędzie się 19 – 20 lipca 2019 roku.

Projekt ewangelizacji podczas Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Song of Songs, który odbywa się w lipcu w Toruniu.
Każdy ewangelizator mile widziany!
Brakuje tutaj Twojej wspólnoty/grupy/środowiska – napisz: ewangelizacja@diecezja-torun.pl