Nowa Ewangelizacja

w Diecezji Toruńskiej

Diecezjalna Szkoła Animatora DEKAPOL

24 lipiec 2019

19 października 2019, 16 listopada 2019, 18 stycznia 2020, 15 lutego 2020, 21 marca 2020, 18 kwietnia 2020, 16 maja 2020. Zapisy do 27 września 2019 roku. Początek godz. 10. Zajęcia odbywają się w budynku WSD w Toruniu przy Pl. Frelichowskiego 1.

To praktyczny program formacji i warsztat umiejętności animatorskich i ewangelizacyjnych połączony z dużą dawką wiedzy niezbędnej do funkcjonowania w roli kompetentnego „współpracownika duszpasterzy” (m.in. prowadzenie małej grupy dzielenia, posługiwanie się różnymi formami ewangelizacyjnymi). Program jest realizowany w ciągu 2 lat w czasie 14 jednodniowych zjazdów, w czasie których będziemy wspierać się w i będziemy uczestniczyć w wykładach z wybranych dyscyplin teologicznych. Dodatkowo przewidujemy kilka kursów i warsztatów.
Ukończenie szkoły animatora zostanie potwierdzone stosownym zaświadczeniem podpisanym przez Księdza Biskupa.
Każdy kandydat do szkoły przedstawia wypełniony formularz oraz opinię swojego duszpasterza.

Koszt formacji: 150 zł na rok (zasadniczo ponosi parafia), ok. 80 zł na rok (ponosi kandydat).
Prezentacja szkoły: zobacz, szczegółowe informacje można uzyskać poprzez adres: ks.andrzej.kowalski@wp.pl.
Załączniki: Prezentacja.pdfFormularz zapisów.pdf

Msza święta w intencji ewangelizacji w naszej diecezji

24 lipiec 2019

drugi czwartek miesiąca o godz. 19 (z wyjątkiem lipca i sierpnia)

W każdy drugi czwartek miesiąca o godz. 19 (z wyjątkiem lipca i sierpnia) w Diecezjalnym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia odprawiana jest Eucharystia w intencji naszej diecezji: o Boże błogosławieństwo dla Księży Biskupów, kapłanów i osób życia konsekrowanego, o duchowe przebudzenie osób mieszkających i pracujących na terenie diecezji, za dzieła ewangelizacyjne. Liturgia animowana jest przez wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym z Torunia.

S.O.S. dla Torunia

24 lipiec 2019

Tegoroczna edycja odbędzie się 19 – 20 lipca 2019 roku.

Projekt ewangelizacji podczas Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Song of Songs, który odbywa się w lipcu w Toruniu.
Każdy ewangelizator mile widziany!