Nowa Ewangelizacja

w Diecezji Toruńskiej

Męskie Oblężenie Jasnej Góry

22 wrzesień 2020

Od kilku lat męskie środowiska z cały Polski uczestniczą w tzw. Oblężeniu Jasnej Góry, czyli spotkaniu formacyjno-modlitewnym.

Ze względu na obecną sytuację organizatorzy proponują formę zdalną: wpierw część warsztatowa on-line (20-25 września) i część główna 26 września (do przeżycia na Jasnej Górze, w domu lub w zorganizowanej małej grupie w parafii). Można dowolnie uczestniczyć w wybranych warsztatach tematycznych (mężczyzna jako ojciec, mężczyzna jako kapłan, mężczyzna a czystość, wchodzenie w dorosłość), a prowadzącymi są m.in. abp G. Ryś, ks. W. Węgrzyniak, ks. D. Chmielewski, J. Pulikowski, M. Guzewicz, M. i M. Gajdowie i Gomułkowie, R. Friedrich-Litza. Szczegóły pod linkiem www.oblezenie.mezczyzni.net.

Diecezjalna Szkoła Animatora DEKAPOL, rok II

29 sierpień 2020

Zaczynamy II rok naszych zajęć. Oto terminy spotkań: 12.09; 17.10; 21.11; 23.01; 20.02; 20.03; 17.04; 22.05. Początek o godz. 10 w seminarium w Toruniu.

DEKAPOL to praktyczny program formacji i warsztat umiejętności animatorskich i ewangelizacyjnych połączony z dużą dawką wiedzy niezbędnej do funkcjonowania w roli kompetentnego „współpracownika duszpasterzy” (m.in. prowadzenie małej grupy dzielenia, posługiwanie się różnymi formami ewangelizacyjnymi). Program jest realizowany w ciągu 2 lat w czasie 14 jednodniowych zjazdów, w czasie których będziemy wspierać się i będziemy uczestniczyć w wykładach z wybranych dyscyplin teologicznych. Dodatkowo przewidujemy kilka kursów i warsztatów.
Ukończenie szkoły animatora zostanie potwierdzone stosownym zaświadczeniem podpisanym przez Księdza Biskupa.

Wielkanocne życzenia

5 kwiecień 2020

Kalendarz

© 2019 Wykonanie & Hosting Twoje-Miasto Sp. z o.o. / SYSPiR CMS