Nowa Ewangelizacja

w Diecezji Toruńskiej

Warsztaty Dizajnu Chrześcijańskiego

20 wrzesień 2019

Zapraszamy 25 - 26 października na pierwszą edycję warsztatów weekendowych dla wspólnoty Kościoła, rozwijających umiejętność dobrego przygotowania materiałów ewangelizacyjnych (takich jak plakaty, ulotki, banery, grafiki) oraz efektywnego prowadzenia profili social media. W programie m.in.: zajęcia praktyczne i teoretyczne, konferencje, panele dyskusyjne – poprowadzą je doświadczeni specjaliści w swoich dziedzinach. W każdym dniu warsztatów będziemy uwielbiać Boga i uczestniczyć w Mszy Świętej.
Informacje i zapisy: www.dizajnboski.pl

Charis papieża Franciszka

4 wrzesień 2019

5 października 2019 roku w sobotę u ojców jezuitów w kościele akademickim pw. Ducha Świętego w Toruniu odbędzie się spotkanie pod tytułem "Charis papieża Franciszka w Diecezji Toruńskiej". Zaproszamy szczególnie grupy, wspólnoty i stowarzyszenia oraz tych wszystkich, dla których doświadczenie chrztu w Duchu Świętym było i nadal jest jednym z fundamentalnych wydarzeń w przeżywaniu wiary, nawrócenia, formacji i posługi w Kościele katolickim. Kościół bowiem ma wobec nas szczególne oczekiwania, które formułuje poprzez Piotra - papieża Franciszka.
Spotkanie to rozpoczniemy wspólnie od godz. 13.30, ale już od 13 będzie w kościele akademickim trwała modlitwa. W planie przewidziane są katechezy, adoracja Najświętszego Sakramentu, a także czas ucieszenia się sobą przy poczęstunku.
Głównym wydarzeniem naszego spotkania będzie Msza święta o godz. 18.00, na którą przejdziemy do Bazyliki Katedralnej. Sprawowana będzie ona pod przewodnictwem Księdza Biskupa z okazji jej konsekracji. To z pewnością będzie wielki i wymowny znak jedności i komunii między nami a pasterzami naszego Kościoła.
Posługę muzyczną podejmie zespół „Projekt Przebudzenie”, który tworzą liderzy uwielbienia warszawskich katolickich wspólnot charyzmatycznych.

Diecezjalna Szkoła Animatora DEKAPOL

24 lipiec 2019

19 października 2019, 16 listopada 2019, 15 lutego 2020, 21 marca 2020, 18 kwietnia 2020, 16 maja 2020. Zapisy do 27 września 2019 roku. Początek godz. 10. Zajęcia odbywają się w budynku WSD w Toruniu przy Pl. Frelichowskiego 1.

To praktyczny program formacji i warsztat umiejętności animatorskich i ewangelizacyjnych połączony z dużą dawką wiedzy niezbędnej do funkcjonowania w roli kompetentnego „współpracownika duszpasterzy” (m.in. prowadzenie małej grupy dzielenia, posługiwanie się różnymi formami ewangelizacyjnymi). Program jest realizowany w ciągu 2 lat w czasie 14 jednodniowych zjazdów, w czasie których będziemy wspierać się w i będziemy uczestniczyć w wykładach z wybranych dyscyplin teologicznych. Dodatkowo przewidujemy kilka kursów i warsztatów.
Ukończenie szkoły animatora zostanie potwierdzone stosownym zaświadczeniem podpisanym przez Księdza Biskupa.
Każdy kandydat do szkoły przedstawia wypełniony formularz oraz opinię swojego duszpasterza.

Koszt formacji: 150 zł na rok (zasadniczo ponosi parafia), ok. 80 zł na rok (ponosi kandydat).
Prezentacja szkoły: zobacz, szczegółowe informacje można uzyskać poprzez adres: ks.andrzej.kowalski@wp.pl.
Załączniki: Prezentacja.pdfFormularz zapisów.pdf